ARG Taş Kırma Makinasını tanıtır mısınız?

ARG tarım makinaları, Bursa İnegöl’de yüksek teknoloji ile üretilmektedir. Tarım makineleri alanındaki engin tecrübemizi bir ileri safhaya taşıyarak üretimine başladığımız taş kırma makinelerimiz şu anda 10 ülkeye ihraç ediliyor. Yerli üretimin vermiş olduğu tüm avantajları çiftçi dostlarımızın hizmetine sunuyoruz.

ARG 150 cm taş kırma fiyatı nedir?

01.01.2017 tarihi itibarı ile 55bin TL. Güncel fiyat bilgisi için bizimle temasa geçebilirsiniz.

Çalışma derinliği ve genişliği nedir?

Almanya’da imal edilen özel tasarlanmış kırıcı elmas uçları ile toprak seviyesinin 12-15 cm altına kadar batabilir. Genişliği 150 cm, çalışma alanı 160 cm’dir.

Kaç beygir traktör gereklidir?

150 cm genişliğindeki taş kırma makinesini çalıştıracak traktörün en az 90 beygir gücünde olması gerekir. Daha düşük beygir gücüne sahip traktörlerin makineyi çalıştırma özelliği yoktur.

Sürüngen vites gerekli midir?

Sürüngen vites dakikada 5 metre hızla giden vites özelliğidir. Sürüngen vites önemlidir, ancak olmazsa olmaz bir gereksinim değildir. Sürüngen vitese sahip traktörler daha yavaş gideceklerinden dolayı daha fazla vurma ve dolayısıyla taşları daha fazla inceltebilme yeteneğine sahip olacaklardır.

Bir makinede kaç adet kırıcı uçlu bıçak bulunur?

Genişliği 150 cm olan makine 24 adet bıçağa sahiptir. Makine genişledikçe 36 adete kadar çıkabilir.

Kırıcı elmas uçlu bıçaklar ne kadar sürede aşınır?

Elmaslar özel imal edilen malzemelerdir ve görevleri hızlıca dönerek, çarptıkları taşları parçalamaktır. Dakikada 1000 devir ile dönerler. Dayanım süreleri çalışma koşulları, vurduğu taşın büyüklüğü ve sertliğine göre değişiklik göstermektedir. Çok genel olarak belirtmek gerekirse 200 ila 450 saat arası çalışma saatine sahiptirler. Bıçaklar iyice aşınınca yenisi ile değiştirilirler.

Boyları ve kiloları ne kadar büyüklükte olan taşları kırabilirler?

Çapı 40  cm’e kadar olan taşları kırabilirler. Ancak bu taşlar temel taş denilen alt kısmı toprağa bağlı büyük kaya parçalarından ayrılmış olmalıdır. Daha büyük boyutlu taşlara makine yanaşamaz.

Tarla taşı kırma makinesi kiralama fiyatları nedir?

2017 yılı itibarı ile tarla taşı kırma makinesi kiralama ücreti 250-300 TL/saat arası değişmektedir. Kırımı yapılacak olan yerin büyüklüğüne, taşın cinsine, gidilecek mesafe gibi kriterlere göre fiyatlarda oynamalar olmaktadır.

Makine kiralamak mı yoksa satın almak mı daha mantıklı?

Sahip olunan tarlanın büyüklüğünün 75-100 dönümden büyük olması durumda sıklıkla makine satın alınır. Tarlanın taşı kırıldıktan sonra makine piyasaya kiralanmaktadır.

Devlet desteği, hibe vs. destekler mevcut mudur?

Devlet desteği makine satın almalarda 2 yıl önce kaldırılmıştır. Artık devlet üretim esasına göre destek vermektedir. Tarım kredisi konusunda ise destek her zaman mevcuttur. Ziraat bankası ile uygun kredi kullandırılıyor.